Haberler

kategorisine ait Haberler

 • Hırdavat sektörünün en önemli fuarı Avrasya Hırdavat fuarı bu gün 2. kez Tüyap fuar alanında kapılarını açtı.
  Tube&Steel ve Wıretech fuarları 321 firma ve firma temsilciğinin katılımıyla ziyarete açıldı.
  25 Mayıs 2023 Perşembe
  479
 • "Bahar" yeni başlangıçlar demektir
  imm Bahar Sürümü 2023
  imm Spring Edition, saf bir ticari ziyaretçi etkinliğidir ve hem katılımcılara hem de ziyaretçilere başarılı bir fuar deneyimi için çok sayıda iş ve ağ oluşturma olanağı sunar.
  yolculuğun bir parçası olun

  imm Spring Edition, 2023’te, Haziran ayında dört günlük bir defaya mahsus olmak üzere, yalnızca ticari ziyaretçilerin katılabileceği bir fuar olarak gerçekleşecek. Eşsiz format, katılımcılara ve ziyaretçilere ilham, iş ve ağ oluşturma olanağı sunar.
  19 Mayıs 2023 Cuma
  494
 • Ligna Hannover 2023 Ahşap işleme Makineleri fuarı uzun bir aradan sonra bu gün 15 Mayıs 2023 tarihinde kapılarını açtı. Fuara Türk makine sektörünün güçlü derneği AİMSAd üyesi makineciler ve önemli firmalar yer aldılar. Fuarda Mobilya dergisi adına katılan Yayın kurulumuz üyesi Sn Yasin Bilgin gerek Türk firmalarını gerekse de diğer firma ve standları tek tek dolaşarak gözlemlerini bizlerle paylaşacak.
  16 Mayıs 2023 Salı
  509
 • IAFP, ULUSLARARASI MOBİLYA YAYINCILARI DERNEĞİ Malezya’nın bu ayki MIFF 2023 fuarı sırasındaki Genel Kurul toplantısında yeni bir yönetim kurulunu seçti ve gelecek için hedeflerini belirledi.
  04 Mayıs 2023 Perşembe
  646
 • Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. olarak T.C. Eskişehir Valiliği, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Ticaret Odası’nın değerli katkıları beraberinde, Eskişehir Mobilya Sanayi Kümelenmesi Derneği’nin işbirliği ile hazırlanan ESKİŞEHİR MOBİLYA FUARI geniş konsepti ile 3-7 Mayıs 2023 tarihlerinde Eskişehir Ticaret Odası Fuar ve Kongre Merkezi’nde sektör profesyonellerini ağırlamaya hazırlanıyor.
  04 Mayıs 2023 Perşembe
  612
 • Uzak Asya’nın en önemli fuarlarından olan Malezya MİFF mobilya fuarı 1-4 Mart 2023 tarihleri arasında MITEC ve WTCKL ’da olmak üzere iki fuar merkezinde eş zamanlı olarak gerçekleşti. Her iki fuar alanının da tüm salonlarının dolu olduğu fuar, uzun bir Pandemi sonrasında bölge ülkelerinin de katılımıyla büyük ilgi görüyor.
  04 Mayıs 2023 Perşembe
  613
 • İngiltere’nin 2019 yılında mobilya, kağıt ve orman ürünleri sektörü toplam ithalatı %2,2 azalarak 24,6 milyar Dolar olmuştur. Mobilya, kağıt ve orman ürünleri sektöründe en çok ithalat yaptığı ürün grubu 9,7 milyar Dolar ile "Mobilya" olup, ikinci sırada 7,5 milyar Dolar ile "Kağıt ve Karton" olmuştur. Söz konusu ürünlerde Türkiye’den ithalatı ise sırasıyla mobilya ithalatı 123,9 milyon Dolar, kağıt ve karton ithalatı ise 232,5 milyon Dolar’dır.
  04 Mayıs 2023 Perşembe
  612
 • Artırılmış gerçeklik gibi teknolojiler, sanal nesneleri gerçek dünyayla birleştirmeyi mümkün kılıyor. Bu sadece yeni bir müşteri deneyimi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda evleri döşemek ve mobilya satın almak için bir karar verme aracı da sağlar. Bunun gibi uygulamalar başka hangi şekillerde iç mekan endüstrisi için katma değer sağlayabilir?
  04 Mayıs 2023 Perşembe
  538
 • Woodworking made izy:
  Ağaç işleme teknolojisinde 7 lider olan BIESSE, BÜRKLE, HOMAG, IMA SCHELLING, SCM, WEBER ve WEINIG, üretim sürecindeki tüm ahşap işleme makinelerini birbirine bağlamak için ortak bir dil geliştiriyor; Bu ortak proje, evrensel dillerden esinlenerek Woodworking made izy olarak adlandırıldı ve bir iletişim sorununu kolay ve akıcı bir şekilde çözdü.
  03 Mayıs 2023 Çarşamba
  583
 • 105.000 metrekarenin üzerinde sergi alanı ve 1.100’den fazla katılımcı: LIGNA 2023 (15-19- Mayıs 2023), ağaç işleme ve ahşap işleme endüstrisine kapsamlı bir genel bakışla yeniden varlığını kutluyor. Gergin küresel siyasi duruma rağmen, olumlu rezervasyon durumu LIGNA’nın dünyanın önde gelen ticaret fuarı statüsünü teyit ediyor. Dünyanın dört bir yanından küresel oyuncular ve tanınmış şirketler, araçları, makineleri ve ekipmanların yanı sıra akıllı çözümleri ve yeni teknolojileri sergilemek için bir araya geliyor. Almanya’dan firmaların yanı sıra İtalya, Avusturya, Türkiye, İspanya, Çin, İsveç, Slovenya, Danimarka ve Hollanda’dan firmalar bölgelere göre en büyük katılımcı oranını oluşturuyor. Bu süreçte, dünyanın önde gelen ticaret fuarı, katılımcı portföyünü bile genişletmeyi başardı:
  01 Mayıs 2023 Pazartesi
  541
 • Schattdecor’un lak laminat uzmanı Fine Decor ve Hans Schmid Gronau ile uzun süreye dayanan ortaklıklarıyla, çözüm paketini, yenilikçi ve gelecek vaat eden ürünler ile genişletiyor. Alman mobilya ve mutfak sektörünün merkezi olan Doğu Vestfalya’da Fine Decor ile birlikte üretilen Fineflex, sektördeki malzeme evriminin bir parçasıdır. Fineflex, tasarımına ve rengine bağlı olarak yüzde 80’e kadar geri dönüştürülmüş PET’ten oluşan çevre dostu bir mobilya yüzeyidir. Finish yüzeyler serisinin bir parçası olarak Almanya’da üretilmektedir. Bu sürdürülebilir ürün, tek renk, desenli veya metalik kaplama bir yüzey ile sunulabilmektedir.
  01 Mayıs 2023 Pazartesi
  574
 • 8-11 Mart 2023 tarihleri arasında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta gerçekleşen ve yüzlerce Türk firmasının katıldığı AllWood 2023 Mobilya işleme makineleri ve yan sanayi fuarı başarılı geçti.

  Balkanların önemli fuarlarından olan Belgrad fuarı uzun bir aradan sonra Türk firmalarının ağaç işleme makineleri firmalarıyla ve mobilya yan sanayi gibi geniş bir üretici gurubuyla katılım sağladığı fuar, Tüyap’ın profesyonel organizasyonu da buna eklenince hemen tüm balkanlarda etkisini hissettirdi.
  01 Mayıs 2023 Pazartesi
  555