Haberler

kategorisine ait Haberler

 • Arda YILMAZ. (B Sınıfı) İş Güvenliği Uzmanı/Eğitmen/Eğitim Koçu

  6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kamu ve özel sektöre ait bütün işlere ve işyerlerine, bu işyerlerinin işverenleri ile işveren vekillerine, çırak ve stajyerler de dâhil olmak üzere tüm çalışanlarına faaliyet konularına bakılmaksızın uygulanır. Mobilya sektörü İş Sağlığı ve Güvenliği alanında tehlikeli bir sektör olmasıyla birlikte, iş süreci (prosesi) açısından birçok riski de içerisinde barındırmaktadır.
  03 Nisan 2024 Çarşamba
  85
 • ULUSLARARASI MOBİLYA LİDERLİK ÖDÜLLERİ Ödül Takdim Töreni Ciff Guanzhou fuarında gerçekleşti.
  FLA 2023, 13 Ülkeden Öne Çıkan Şirketleri ve Bireyleri Onurlandırdı .

  19 Mart (Salı) günü saat 10.00 - 11.00:arası Ciff ULUSLARARASI MOBİLYA LİDERLİK ÖDÜLLERİ Ödül Takdim Töreni gerçekleşti. ABD, Avrupa ve Asya Pasifik bölgesinin önde gelen ithalatçıları, perakendecileri ve önde gelen mobilya markaları da dahil olmak üzere dünyanın en iyi şirketlerinden bazılarıyla gerçekleşen ödül töreni uluslararası basın ve Asya’nın en önemli mobilya dernek başkanları ile fuar organizatörlerinin de katılımıyla büyük bir heyecan ve katılımla gerçekleşti.
  30 Mart 2024 Cumartesi
  96
 • kapsamı ve sektördeki etkisiyle tanınan dünyanın en büyük mobilya fuarı olan 53. Çin Uluslararası Mobilya Fuarı (CIFF Guangzhou), konut sektörüne yönelik ilk aşamasını 21 Mart’ta başarıyla tamamladı.

  Etkinlik, tamamı "Daha İyi Bir Ev Tasarlamak, Yeni Bir Model Sunmak" teması altında tasarım liderliği, iç ve dış sirkülasyon ve tüm zincir işbirliğine odaklandı.
  25 Mart 2024 Pazartesi
  113
 • AURA- SAMET KAMPÜS PROJESİ, KARADENİZ’DEN BAŞLADI...

  Türkiye’nin mobilya aksesuar sektörünün lider markası SAMET ve AURA İstanbul iş birliği ile düzenlenen, AURA İstanbul’un araştırma ve eğitim ortamını Anadolu’daki üniversite öğrencileri ile buluşturan "KAMPÜS" projesi, Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi ile başladı.
  25 Mart 2024 Pazartesi
  118
 • TOS+H Expo, 2-4 Mayıs 2024 tarihleri arasında beşinci kez kapılarını açarak etkileyici başarı öyküsünü yazmayı sürdürecek. Türkiye ve bölgedeki iş sağlığı ve güvenliği profesyonelleri için vazgeçilmez bir platform olarak kendini kabul ettiren fuarın çok yüksek bir talep yaratarak gözle görülür derecede çok rezervasyon alması, bölgedeki bu önemli etkinliğe yönelik hızla artan ilginin etkileyici bir şekilde altını çiziyor.
  22 Mart 2024 Cuma
  116
 • ISO 14064 - Sera Gazı ve Emisyonları Yönetim Sistemi: Küresel ısınma ve iklim değişikliği, günümüzün en büyük çevresel sorunlarından biridir. Bu sorunların temel nedenlerinden biri olan sera gazı emisyonlarının ölçümü, raporlama ve doğrulama süreçlerini standardize etmek amacıyla ISO 14064 standardı geliştirilmiştir.
  21 Mart 2024 Perşembe
  106
 • Mobilya, kâğıt ve orman ürünleri sektörü şubat ayında 653 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi

  Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 2024 Şubat ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Şubat ayında ihracat geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13,6 artarak 21 milyar 86 milyon dolar olurken, cumhuriyet tarihinin en yüksek şubat ayı ihracat değeri olarak kayıtlara geçti. Geçtiğimiz ay 602 milyon dolar ihracat yapan mobilya, kâğıt ve orman ürünleri sektörü şubat ayında 653 milyon dolar ihracat gerçekleştirdi. Yılın ilk iki ayında en çok ihracat 179 milyon dolar ile Irak’a yapıldı.
  21 Mart 2024 Perşembe
  105
 • SICAM - tekniğin tasarımla buluştuğu fuar

  ONLINE KATILIMCI LİSTESİ

  Sicam Fuarı’nın on beşinci edisyonuna katılacak firmaların listesi, tek bir tıklama ile elinizin altında. Bu fuarda, mobilya sektörüne yönelik yarı mamuller ve ürünler sergileniyor. Fuar 15-18 Ekim tarihleri arasında İtalya Pordenone Fiere Fuar Merkezi’nde gerçekleşiyor.
  21 Mart 2024 Perşembe
  167
 • Mobilya ihracatında gözler yeni siparişlere çevrildi

  Türkiye mobilya, kağıt ve orman ürünleri sektörü, yeni yıla yüzde 3,2’lik düşüşle 603 milyon dolarlık ihracatla başlarken, AKAMİB’in ihracatı ise yüzde 6,3’lük artışla 71,3 milyon dolar oldu. Değer bazında düşüş yaşayan sektörde miktar bazındaki ihracat ise yüzde 11,7 arttı.
  21 Mart 2024 Perşembe
  141
 • EGGER Türkiye, merakla beklenen yeni Dekoratif Koleksiyon 24+’yı ve konsept yaklaşımını anlattığı etkinlikler dizisinde iş ortaklarıyla bir araya gelerek "Daha Fazlasının Tam Zamanı" dedi. Mimarlar, tasarımcılar ve imalatçılar için eşsiz çözümler içeren yeni koleksiyon, sunduğu dekor alternatifleri, ürün geliştirmeleri ve dijital deneyim yenilikleri ile yoğun ilgi gördü.
  21 Mart 2024 Perşembe
  181
 • 1985, yılında İstanbul’da Burak Ticaret adıyla mütevazi bir şahıs firması olarak kurulan BURAK TEKER firması, Mobilya tekerlekleriyle başladığı ticari faaliyetlerini geliştirerek üretime yönelmiş ve kalıphaneden kendi patentli ürünlerini üreten tescilli bir firma olmuştur.
  https://www.burakteker.com
  21 Mart 2024 Perşembe
  144
 • Marka Cıvata Bağlantı Elemanları Sanayi, 2008 yılında Hüseyin KURMUT ve Hasan KURMUT tarafından Bayrampaşa’da 100 m2’lik bir atölyede kurulmuştur. Sürekli gelişme ve yenilenme vizyonu ile bugün 1500 m2’lik kapalı alana sahip işletmesi ile aylık 170 ton üretim kapasitesine sahiptir. Cıvata, somun, vida, pul vb. bağlantı elemanları üretiminin yanı sıra müşterilerinin önemli hırdavat malzemeleri ihtiyaçlarının karşılanması konusunda da faaliyetlerini sürdürmektedir.
  21 Mart 2024 Perşembe
  146