Haberler

kategorisine ait Haberler

 • Ahşaba tutkuyla yön veren AGT, zemin sektörünün yenilikçi modellerinin sergilendiği Almanya’nın Hannover şehrinde gerçekleşen Domotex Fuarı’nda dikkatleri üzerine çekti. Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği fuarda AGT’nin sadece doğal ahşaptan üstün teknoloji ile üretilen koleksiyonları değil, çevreci yaklaşımı da takdir topladı.
  15 Şubat 2024 Perşembe
  398
 • Orman fakültesi Bahçeköy yerleşkesinde her yıl düzenli olarak gerçekleşen , ve esas hedefi üniversitenin gelecek projeksiyonona eğitim, teknik ve uluslararası vizyon planında katkı üretmek olan çalıştay bu yıl akademisyenler, reel sektörün önde gelen temsilcileri sanayici ve basının ilgili temsilcilerinin oluşturduğu oldukça kalabalık bir katılımla gerçekleşti. Çalıştaya pek çok bildiriler sunan akademisyenler, ormancılığımızın bu günü ve geleceği, endüstrinin sorunları ve üniversite sanayi ilişkileri bağlamında sektörün pozisyono ele alınarak güçlü ve zayıf yönleri ele alındı.
  15 Şubat 2024 Perşembe
  330
 • IIFF 2024 Fuarı’nı 6 günde 152 ülkeden 144.196 sektör profesyoneli ziyaret etti

  Dünyanın en prestijli üç mobilya organizasyonu arasında yer alan, Türkiye’de ise bütün sektörel fuarların en büyüğü olarak kabul gören IIFF Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, 152 ülkeden toplam 144.196 kişi tarafından ziyaret edildi.
  15 Şubat 2024 Perşembe
  418
 • Mutfak ve yaşam alanlarında daha iyi bir deneyim için fonksiyon ve tasarım odaklı çözümleri ile kullanıcı iç görüsünü hedefleyen dünyaca ünlü mobilya teknik aksesuarı üreticisi SAMET;
  50. Yılını üstün tasarım ve teknoloji ile birleştirdiği ürünleri ve uygulamaları ile kutluyor.
  16 Ocak 2024 Salı
  540
 • Ahşabı tutku ve teknoloji ile geliştirerek dekorasyon ve mobilya sektörüne hizmet eden AGT, duvar profilleri ile mekânlara estetik ve çekicilik katmaya devam ediyor. Yüksek kalite standartlarını benimseyen AGT, inovatif bir kimliğe sahip olmakla birlikte sağlığa verdiği değerle parke, panel, duvar ve mobilya profili üretimi ile nefes aldıran mekanlara olanak sağlıyor.
  15 Ocak 2024 Pazartesi
  451
 • Mobilya dergisinin bu sayısında Değişik sektör gruplarına yönelik gerçekleştirdiğimiz 2023 yılı sektör değerlendirme raporumuzun bu bölümünde aksesuar sektörünün önemli aktörlerinden ve Türkiye’deki yatırımlarıyla etkili olan Hafele Türkiye İcra Kurulu Başkanı Sn Hilmi Uytun ile söyleşimizi sunuyoruz. Hilmi bey öngörüleri ve pozitif değerlendirmeleriyle sektöre önemli mesajlar verdi.


  HİLMİ UYTUN:HÄFELE TÜRKİYE VE BÖLGESİ İCRA KURULU BAŞKANI
  15 Ocak 2024 Pazartesi
  475
 • Avusturya merkezli EGGER Grubu, 2023/2024 mali yılının ilk yarısını (bildirim tarihi 31 Ekim 2023 Salı) 2,1 milyar Euro (önceki yıla kıyasla -%7,0) konsolide satışla kapattı. Sürekli yüksek seyreden enflasyon, yüksek faiz oranları, değişken ham madde fiyatları ve jeopolitik krizler nedeniyle iş ortamı zorluydu. Bu durum göz önüne alındığında ahşap bazlı malzeme üreticisi, 2023/2024 yılının ilk yarısındaki istikrarlı gelişiminden memnun.
  15 Ocak 2024 Pazartesi
  439
 • Schattdecor, "Freiraum" adlı yeni konseptiyle katıldığı Intermob fuarında sektöre yeni ve ilham verici çözümler sunarken bir kez daha "Şimdi Her Şey Mümkün!" dedi.
  15 Ocak 2024 Pazartesi
  0
 • AĞAÇ İŞLEME VE MOBİLYA SEKTÖRÜNE YÖNELİK TEKNOLOJİ: 2023’TE artı yüzde 3,5 oranında artış gösterdi.

  Acimall Araştırma Ofisi tarafından hazırlanan 2023 ön dengesi, 2022’ye kıyasla üretimde yüzde 3,5’lik bir büyüme gösteriyor. Dolayısıyla, geçmiş yıllardaki mükemmel sonuçlara göre çok daha az tatmin edici olan sipariş eğilimine rağmen, şirketler bir başarı elde etti ve hâlâ da ediyor. güçlü sipariş birikimi, bitecek yılda da gelirlerini artırmalarına olanak tanıyor.
  15 Ocak 2024 Pazartesi
  374
 • Ahşap işleme makineleri sektörümüzün en büyük derneği olan Aimsad bünyesinde sektörün önemli bİr kesimini barındırıyor . 2023 yılı gerek içerde gerekse de uluslararası alanda önemli gelişmelere sahne oldu, Türk imalatçıları pek çok uluslararası fuarlara da katıldılar. Sektörümüzün temsili noktasında bulunmanız nedeniyle bize 2023 yılını üyeleriniz ve makine sektörü bağlamında değerlendirmenizi istiyoruz.
  15 Ocak 2024 Pazartesi
  0
 • Bu gün 2. günü gerçekleşen Almanya Domotex fuarında Türk zemin sektörünün AGT, Kastamonu Entegre PeliParke, Işık ahşap vb küresel markaları da yerlerini aldılar. Fuarın 2. günü ve Türk firmalarına yoğun bir ilgi var.
  13 Ocak 2024 Cumartesi
  398