Haberler

kategorisine ait Haberler

 • İstanbul Üniversitesi Cerahpaşa Orman fakültesi tarafından 5 Aralık 2023 tarihinde TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN YÜZÜNCÜ YILIEĞİTİM - ÖĞRETİM VE BİLİMSEL ÇALIŞMALAR AÇISINDAN ORMANCILIĞIMIZA BAKIŞ konulu Çalıştayı Üniversitenin Bahçeköy- Sarıyer kampüsünde gerçekleşti.
  05 Aralık 2023 Salı
  247
 • Bakan Şimşek, gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerinin yurt dışındaki bazı faaliyetlerine uygulanacak vergi indirim ve istisna oranını, kazancın ülkeye getirilmesi şartıyla artıracaklarını söyledi. Şimşek İhracatın desteklenmesi amacıyla imalatçı ve tedarikçi ihracatçıların faaliyetlerine ilişkin kazançlara 5 puanlık kurumlar vergisi indirimi uygulayacağız.’’ dedi
  24 Kasım 2023 Cuma
  291
 • Türkiye’de ithal makineler denince akla gelen ilk isimdir Nuri Baylar. Dünya çapında bugün sektörde 1. Ligde oynayan hemen tüm ahşap işleme makineleri markalarında onun imzası var diyebiliriz. Sadece bu uluslararası markaları Türk üreticisiyle buluşturmak değildi onun misyonu, bu elli yılda Türkiye genelinde kurduğu servis ağıyla da bu yabancı makinelerin sorunsuz çalışmalarını, günlerce yurtdışından mühendis ve servisin gelmesinin de önüne geçti. Yüksek kapasiteli üretim yapan firmalar için düzenli hizmet almak , üretimin aksamaması demektir.
  21 Kasım 2023 Salı
  378
 • HİLMİ UYTUN: HAFELE TÜRKİYE VE BÖLGESİ İCRA KURULU BAŞKANI


  Bu sayımızda sektörümüzde sadece mobilya sektöründe değil yapı grubundan dekorasyona kadar çok geniş bir ürün konseptiyle Türkiye’de faaliyet yürüten HAFELE TÜRKİYE VE BÖLGESİ İCRA KURULU BAŞKANI Sn Hilmi Uytun ile çalışmaları ve hakkında geniş bir söyleşi gerçekleştirdik.
  20 Kasım 2023 Pazartesi
  325
 • Abdullah Coşkunüzer/Tece Dış Ticaret Müd.

  Türkiye Kenarbandı üretiminde dünya genelinde ilk sıralarda gelir. Ülkemiz yerli üreticilerden Tece iç pazarda olduğu kadar uluslararası pazarda da hemen tüm kuıtalarda ve 60’ı aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren önemli firmalarımızdandır. Keni bünyesinde sürekli yatırımları ve desen çalışmalarıyla da yüzlerce renkle pazarın lokomotif firmalarımızdan biridir. Bu sayımızda firmanın ihracat ve diş ticaret sorumlusu Sn Abdullah Coşkunüzer ile kısa bir söyleşiyi sizlerle paylaşıyoruz.
  20 Kasım 2023 Pazartesi
  435
 • Mobilya aksesuar sektöründe uluslararası marka olan Hafele bu yıl Unisera fuarına bambaşka bir ürün konseptiyle fuar boyunca çekim noktası ahaline geldi. Firma fuarda beş gün boyunca Hafele mutfak ekipmanlarıyla yemek showları yaptı. Mutfak ankastre ürünleriyle banyo aksesuarlarında konsept ürün ve projeleri tanıttı.
  10 Kasım 2023 Cuma
  341
 • Türkiye’nin global mobilya aksesuarları lideri Samet 8-9 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirdiği dev etkinliklerle 50. yılını kutladı. Gecede ünlü showmen Beyazıt Öztürk ve şarkıcı Ebru Gündeş misafirlere harika bir performans sergilediler. İki gün boyunca Çerkezköy fabrikası için turlar düzenlenerek fabrika ziyareti gerçekleştirildi.
  10 Kasım 2023 Cuma
  386
 • Eskim Kimya,130 personeli ile yıllık 50.000 ton üretim kapasitesine sahiptir. Modern boya ve polyester üretim tesisleri arasında yer alabilecek alt yapı ve otomasyon teknolojisi ile donanımlı bu alan, 15.000 m2 kapalı olmak üzere 25.000 m2 üzerine kuruludur.
  07 Kasım 2023 Salı
  403
 • Karbon ayak izi ne anlama geliyor?

  Karbon ayak izi gündelik hayattaki faaliyetlerimiz ve tüketimlerimizle atmosfere yayılan karbondioksit gazı dahil tüm sera gazlarının (CO2) ton eşdeğeri cinsinden miktarını ifade ediyor
  07 Kasım 2023 Salı
  361
 • Çocuk ve bebe mobilyalarında su bazlı boyaların kullanılmasına yönelik dergimizde gerek üreticiler, gerekse de kullanıcı mobilya firmaları için oluşturmaya çalıştığımız farkındalık çalışmalarımızı her sayımızda sürdürmeye çalışıyoruz. Bu sayımızda da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’ndegerçekleştirilen bilimsel bir çalışmayı sizlerle paylaşacağız. Mart 2023 tarihinde Kayseride Mobiboya öncülğünde gerçekleştirdiğimiz çalıştayda da belirttiğimiz gibi Avrupa Yeşil mutabakatına imza atmış bir ülke olarak mobilya sektöründe solvent bazlı boyaların AB ülkelerine girişiyle ilgili sınırlamaları ele almıştık. Bu amaçla sektörümüzünAvrupa ve Amerika gibi katma değeri yüksek bölgelere ihracatı açısından bu sürece katkı sunuyoruz.
  07 Kasım 2023 Salı
  677
 • Doğu toplumları için Cumhuriyet ve demokrasi, tabi ki laisizm çok değerli bir mirastır. Ülkemizde ağır aksak yürümesi, kimi dönemlerde ağır yara almış olsa da, yaşadığımız şu 100 yıl içinde Türkiye’nin tarihsel sürecinde topluma neleri katıp neleri götürdüğü açık şekilde önümüzde duruyor.
  07 Kasım 2023 Salı
  163
 • Tüm küresel mobilya endüstrisine hizmet veren en önemli ve kapsamlı iş ve ürün tedarik platformu olan CIFF Guangzhou’nun 53. edisyonu, sekiz günlük bir ticaret için dünyanın her yerinden üreticileri, tasarımcıları, alıcıları ve tüccarları, uzmanları ve medyayı bir araya getirecek. yeni çözümler sunmak, karlı bağlantılar ve somut iş fırsatları yaratmak için fuar etkinliği.
  24 Ekim 2023 Salı
  466