Haberler

kategorisine ait Haberler

 • MIFF, KUALA LUMPUR, Küresel mobilya ticaretinde 30 yıllık önemli bir dönüm noktasına işaret eden ve bugüne kadarki en güçlü büyümesinin ardından Malezya Uluslararası Mobilya Fuarı (MIFF), gelecek yıl 1-4 Mart 2024 tarihleri arasında büyük bir açılışla başlayacak. .
  https://www.miff.com.my/?utm_source=Mobilya&utm_medium=website+banner&utm_campaign=visreg
  23 Ekim 2023 Pazartesi
  400
 • Uluslararası mobilya sektörü SICAM formatının etkinliğini kabul ediyor

  17 Ekim Salı gününden 20 Ekim Cuma gününe kadar Pordenone’de düzenlenen 14. SICAM fuarı, en iyi beklentilerin ötesinde bir yanıtla sona erdi: İtalya ve 34 yabancı ülkeden 650’den fazla katılımcının yer aldığı fuar, gücün gerçek bir teyidi oldu ve mobilya endüstrisi için bileşen ve aksesuar sektörünün canlılığı, gelecek yılın ana uluslararası fuarlarında sunulacak mobilyalara yönelik seçim ve karar anına işaret ediyor.
  21 Ekim 2023 Cumartesi
  417
 • Türkiye Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED), üyesi olan 15 dernek ile birlikte yıl sonuna kadar mobilya perakende fiyatlarına zam yapmayacağını duyurdu. MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, "Enflasyon ve hayat pahalılığı ile mücadele politikalarına destek için aldığımız kararın, evlilik hazırlığında olan ya da evini yenilemeyi düşünen insanlarımızın yükünü azaltacağına inanıyoruz" dedi.
  12 Ekim 2023 Perşembe
  443
 • Ülkemizin en saygın kuruluşlarından biri olan İstanbul Sanayi Odası’nın gerçekleştirdiği Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasında bu yıl 69 basamak daha yükselerek 318. sıraya yerleşti.
  11 Ekim 2023 Çarşamba
  496
 • Mobilya sektörünü 25. kez bir araya getirmek üzere İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde sektör dernek ve temsilcileriyle, Tüyap YK başkanı Sn Bülent Ünal’ın, Reed fuarcılık Gn Müdürü Sn. Ali Muharremoğlu’nun da katıldığı bir açılış töreniyle ziyaretçilerle buluştu.
  08 Ekim 2023 Pazar
  467
 • RX Tüyap organizasyonunda, Ağaç İşleme Makine Sanayicileri Derneği (AİMSAD) ve Avrupa Ağaç İşleme Makinesi İmalatçıları Federasyonu (EUMABOIS) iş birliği ve T.C. Ticaret Bakanlığı’nın katkılarıyla hazırlanan 36. Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı WoodTech, İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 19-23 Ekim 2023 tarihleri arasında kapılarını açmaya hazırlanıyor.
  08 Ekim 2023 Pazar
  457
 • IFFINA (Indonesia Meubel & Design Expo) is all set to make a grand return in 2023, bringing together the best in furniture and design under one roof. Scheduled to take place from 14th to 17th September 2023, the event promises to be a celebration of creativity, craftsmanship, and innovation. Located at ICE BSD City, Tangerang, Banten, Indonesia, IFFINA offers a diverse range of hall categories, attracting traders, retail chains, projects, and Horeca (Hotel, Restaurant, and Catering) industry professionals as its target visitors.
  27 Eylül 2023 Çarşamba
  472
 • Ahşap bazlı mobilya ve dekorasyon grubu ürünleriyle sektörüne öncülük eden AGT, Meksika’da gerçekleşen Tecno Mueble Internacional 2023’te parke, panel, mobilya profilleri, duvar profilleri ve patentli AGT Compact Lam ürünlerini uluslararası katılımcılarla buluşturdu. AGT, üç gün süren fuarda, yaşam alanlarında şık tasarımlara imza atmak isteyenler için ürettikleri modelleri ziyaretçilerin beğenisine sundu.
  26 Eylül 2023 Salı
  546
 • Mısır’la ilişkilerin normalleşme süreci 2020 yılının sonlarında başlamıştır. Türkiye-Mısır İstikşafi İstişareleri 6 Mayıs 2021’de Kahire’de tamamlanmıştır. Akabinde Türkiye-Mısır İstişarelerinin ikinci turu 7-8 Eylül 2021 tarihlerinde Ankara’da düzenlenmiştir. Görüşmelerin ikinci turunun ardından tarafların istişarelerin sürdürülmesinde mutabık kaldığı açıklanmıştır. Ayrıca ele alınan konularda ilerleme sağlanması ve ilişkilerin normalleştirilmesi adına ila- ve adımlar atılmasına ilişkin arzular teyit edilmiştir. Bu gelişmelerin ardından Tür- kiye, 7 Nisan 2022 tarihinde 8 yıl aradan sonra Mısır’a büyükelçi düzeyinde atama gerçekleştirmiştir. İkili ilişkilerde üst düzey temaslar henüz gerçekleşmemiş olsa da bunu beklemek mümkündür.
  26 Eylül 2023 Salı
  681
 • 2021 yılı başında taşındığımız 11.000 m2 kapalı alana sahip entegre tesislerimizin bulunduğu yeni fabrikamızda faaliyetlerimize devam ediyoruz. 80+ ülkeye ulaşan ihracatımızda büyümeyi sürdürülebilir kılmak için Ar-Ge ve makine yatırımlarımıza ara vermeden sürdürme gayretindeyiz. Robot ve otomasyon makine yatırımlarımız ile süreçlerimizi sürekli iyileştirerek sektörümüze artı değer kazandırma hedefimizi koruyoruz.
  26 Eylül 2023 Salı
  508
 • Dünyada önde gelen sürgülü sitemler üretici firması olarak hafif sürgülü sistem ürünlerimiz ile tasarımlarınızı destekliyoruz.
  Frenli Sürgülü Cam Kapı Sistemi FKM 80-C ile ofis, mutfak ve salonlarınızda yer
  tasarrufu sağlamanıza ve ferah bir ortam oluşturmanıza olanak sağlanr.
  Kaliteli malzemeden oluşan ve kusursuz çalışan sürgülü cam kapı sisteminin her detayı
  düşünülmüştür ve dayanıklıdır.
  26 Eylül 2023 Salı
  492
 • Mobilya, koltuk, kanepe, somya, yataklarda kullanılan ve yaşamı kolaylaştırarak ürünü daha konforlu bir hale getiren malzemeleri Türk üreticisiyle buluşturan Şeritçioğlu, bu yenilikçi özelliği sayesinde Türk üreticilerin ihracatlarında da önemli payı var. Kalite ve konfor fonksiyonel ürünlerin oluşmasında kullanılan nitelikli ve özel malzemeler belirleyici rol oynar ve ürünün katma değerini de arttırır.
  26 Eylül 2023 Salı
  511