Haberler

kategorisine ait Haberler

 • AVRUPA BİRLİĞİ VE KAYSERİ ORTAK YAPIMI!
  Mobiboya; ahşap, panel, mdf, sunta, masif parçalar, cam, fiberglass, otomotiv parçaları, dijital baskı, masa, sandalye, kapı vb malzemelerin boyama ve kurutma işlemleri için Kayseri küçük organize sanayide dünya standartlarında bir tesis hizmete açılıyor.

  AVRUPA BİRLİĞİ VE KAYSERİ ORTAK YAPIMI! Mobiboya tesisi, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti mali işbirliği çerçevesinde finanse edilen ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında kurulmuştur. Yüksek teknolojilerle donatılan tesiste, dünya mobilya standartlarına uygun su bazlı boyalar kullanılmakta ve boyama süreci tam otomatik makinelerle tamamlanmaktadır.
  24 Eylül 2021 Cuma
  94
 • Mobilya sektörünün yazılı hafızası Mobilya dergisi 30. Yılında tüm dijital platformlarda sektörü tanıtmaya devam ediyor. Tüyap woodtech&İntermob fuarında 6. Salon fuayede derginizi ücretsiz alınız. Dergimiz covid koşullarında kapalı poşetlerde dağıtılacaktır.
  14 Eylül 2021 Salı
  145
 • SICAM, Pandeminin akut aşamasından sonraki ilk küresel ticaret fuarı, gelenek olduğu üzere uzun zamandır beklenen normale dönüş..SÜRECİ SONUNDA .12-15 Ekim 2021 tarihleriarasında Pordenone’de gerçekleştirilecek .
  11 Eylül 2021 Cumartesi
  44
 • Ekim 2021’den beri en son Yüzey Üretim Başkanı olan Michael Then, Üretim ve Yüzeylerden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak Kurt Mack’ın yerini alacak. Sonuç olarak Mack’ın şirketten ayrılmasından sonra Roland Auer’in (CEO) geçici olarak üstlendiği idari görevler, sonbahardan itibaren Michael Then’in in sorumluluk alanına geçecek. Sn. Then, ayrıca ürün geliştirme ve kalite güvencesinden de sorumlu olacak. Schattdecor Yönetim Kurulunun üye sayısı böylece tekrar beşten altıya çıkmış oldu.
  11 Eylül 2021 Cumartesi
  94
 • DIEFFENBACHER, STARWOOD firmasına Türkiye’nin en büyük ağaç bazlı panel presini içeren MDF tesisini tedarik edecek.

  Türk panel üreticisi DIEFFENBACHER ile işbirliğine devam ediyor.

  STARWOOD, DIEFFENBACHER’i Türkiye’nin İnegöl kentinde, Türkiye’nin en büyük sürekli ağaç bazlı panel presi olan 9 fit genişlik ve 63,5 metre uzunluğunda bir CPS+ presini içerecek yeni MDF tesisi tedarik etmek için görevlendirdi. Sadece iki yıl önce STARWOOD, yeni DIEFFENBACHER yonga levha hattının kabulünü, sözleşmede kararlaştırılan tarihten bir ay önce imzaladı.
  11 Eylül 2021 Cumartesi
  86
 • Günümüz teknolojileri, tüm üretici firmalara tasarım ve üretim aşamalarını basitleştiren ve optimize eden bir değişim süreci vasıtasıyla gelişme ve büyüme fırsatı sunmaktadır. Biesse Group’un hedefi; müşterilerinin fabrikalarını dijital fabrikalara dönüştürerek esneklik ve rekabet gücü kazanmalarına yardımcı olmaktır. Ancak en önemli yeni gelişme tüm bunların artık büyük ve küçük tüm işletmeler tarafından kullanıma uygun olmasıdır ve Biesse müşteriye yönelik üretim kavramıyla birlikte karşılaşılan güçlüklere karşı en doğru çözümü sunmaktadır.
  11 Eylül 2021 Cumartesi
  73
 • Son Yılların Trendi Olan Inert UV Sistemleri Türkiye Piyasasına Sundu

  Günümüzde UV teknolojileri sağlık, gıda, mobilya, cam vb. pek çok sektörde kullanılmaktadır. UV teknolojileri kimya, fizik ve makine disiplinlerinin birlikte kullanımını gerektirmektedir. Ülkemizde ileri teknolojiler gerektiren bu tip makineler ve bu makineler vasıtasıyla üretilen ürünler çoğunlukla ithal edilmektedir.
  10 Eylül 2021 Cuma
  69
 • 1987 yılında İstanbul’da kurulan VMM VAROL MAKİNA; ağaç işleme ve mobilya makinaları sektöründe üretimde kalite, optimum verimlilik ve güven anlayışını benimseyerek kurulmuş, günümüze kadar bu çizgisinden kopmayarak ’Daimi Kalite’ fikriyle sektörde lider olmuştur.
  10 Eylül 2021 Cuma
  92
 • KATRES Kurutma Tekonolojleri ,Türkiye acentesi tarafından 2021 yılı içinde Orman Ürünleri sektörümüzde faaliyet gösteren pek çok firmaya farklı tür ve boyutlarada kurutma fırınları kurularak, Türkiye’de yatırım yapan firmaların bu alandaki kapasitelerini arttırmaya ve ülke ekonomileri için olsun firmaların daha kaliteli ve uluslararası normlarda kurutulmuş ahşap ile bunlardan mamül masifpan’dan ahşap mobilya ürünlerine kadar pek çok ihtiyaçlarını karşılamalarına da hizmet etmektedir. Pazarın ihtiyacı olan ürün talabi bu yatırım kapasiteleriyle önemli ölçüde karşılanmış olup sektörün ihracatının de önü açmıştır.
  10 Eylül 2021 Cuma
  100
 • kenar bantlama makineleri ve çift uçlu zıvanalar
  Kenar işleme: her üretim seviyesine uygun konseptler.

  HOMAG kenar bantlama makineleri Live.HOMAG’da canlı olarak sunulacak. Farklı üretim konseptlerinde hücre çözümleri olarak entegre edilmiştir. EDGETEQ S-380 serisi, LOOPTEQ O-300 dönüş konveyörü ile birleştirilmiştir. EDGETEQ S-500, portallı LOOPTEQ O-600 dönüş konveyörüne sahiptir. Ortaya çıkan optimize edilmiş iş parçası geri dönüş akışı, yalın ve verimli bir üretim sürecinin temelini oluşturur.
  10 Eylül 2021 Cuma
  101