Ev Tekstilinin öncü fuarı HOMETEX 17 Mayıs’ta kapılarını açıyor

Mobilya Dekorasyon Dergisi - Mobilya Dekorasyon - Dergi - Yayın - İletişim - Dergi - furniture - wood - design - dizayn - aksesuar - kenarbandı - edgeband - makine -woodworking - woodworkingmachinery

Ev Tekstilinin öncü fuarı HOMETEX 17 Mayıs’ta kapılarını açıyor

16-05-2022
Ev Tekstilinin öncü fuarı HOMETEX 17 Mayıs’ta kapılarını açıyor
Ev Tekstili Sektöründe Dev buluşma :Ev tekstili sektöründe dünyanın en büyük fuarları arasında yer alan HOMETEX Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı, 17 Mayıs’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak. Sektörün çatı kuruluşu Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) iştiraki KFA Fuarcılık Şirketi tarafından düzenlenen HOMETEX, 17-21 Mayıs tarihleri arasında tüm dünyadan gelecek sektör profesyonellerini ağırlayacak.

17 Mayıs salı günü sabah saatlerinden itibaren ziyaretçilere açık olacak fuarda saat 17:00 da açılış kokteyli gerçekleştirilecek. T.C. Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un katılarak bir konuşma yapacağı etkinlikte, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İTO Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, TETSİAD Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, UTİB Başkanı Pınar Taşdelen Engin, İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz, DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu’nun yanı sıra ihracatçı birlik başkanları ve sektör temsilcileri yer alacak.

Yıllık 3,1 milyar dolarlık ihracat kapasitesine sahip olan Türk ev tekstili sektörünün dünyaya açılan kapısı olan fuarda bu yıl “sürdürülebilirlik” teması ön planda olacak. 11 salonda toplam 200 bin metrekarelik alanda düzenlenecek HOMETEX’te oluşturulacak “İlham Alanları”nda perde, perde aksesuarları, tül, döşemelik kumaş, mutfak ve yemek odası tekstili, havlu ve banyo grubu ürünleri, uyku ve yatak odası tekstili gibi çok çeşitli ürün grupları sergilenecek. Türkiye’nin önde gelen tasarımcılarının oluşturacağı “Designer Box”larda ise tasarımcılar, firmaların ürünlerini kendi yorumlarıyla harmanlayacak.

Birlikte olmak dileğiyle…

PROGRAM :

 

Tarih  : 17 Mayıs 2022 Salı

Saat    : 17:00 – Açılış Kokteyli ve Konuşmalar

Yer      : İstanbul Fuar Merkezi –Yeşilköy - Ana Fuaye

yazar

Nesip Uzun-editor yazısı

E-bülten için e-posta bırak