Mobilya yan sanayisinin en prestijli fuarı İntermob için geri sayım başladı

Mobilya Dekorasyon Dergisi - Mobilya Dekorasyon - Dergi - Yayın - İletişim - Dergi - furniture - wood - design - dizayn - aksesuar - kenarbandı - edgeband - makine -woodworking - woodworkingmachinery - fair - mobilya fuarları - woodworking machinery - ahsap makineleri- glue-yapıştırıcı tutkal-

Mobilya yan sanayisinin en prestijli fuarı İntermob için geri sayım başladı

26-09-2023
Mobilya yan sanayisinin en prestijli fuarı İntermob için geri sayım başladı
Hem üretimde hem de ihracatta uzun vadeli ve istikrarlı bir büyüme trendine sahip olan Türk mobilya yan sanayi sektörü, bu yıl 25.si düzenlenecek İntermob Fuarı’nda gövde gösterisine hazırlanıyor. Mobilya yan sanayi, aksesuarları, orman ürünleri ve ahşap teknolojisinin önde gelen global iş platformu olan fuar, 30 Eylül-3 Ekim 2023 tarihleri arasında İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak. Fuar, yerli ve yabancı ziyaretçi açısından da etkin ve verimli bir pazarlama alt yapısı sunuyor.

Mobilya yan sanayi sektörünün prestij fuarlarından İntermob için geri sayım başladı. RX Tüyap tarafından Mobilya Aksesuar Sanayiciler Derneği (MAKSDER) iş birliğiyle düzenlenen ve sektörün tüm paydaşlarının yerli ve yabancı ziyaretçiler ile buluştuğu İntermob, 30 Eylül-3 Ekim 2023 tarihleri arasında İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 25. kez kapılarını ziyaretçilerine açacak. 

Bu yıl 80.000 metrekare büyüklüğündeki 12 salonda 400’ün üzerinde firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla gerçekleşecek fuarda, ahşap, orman ürünleri ve malzemeleri, mobilya aksesuarları, kimyasal malzemeler, oturma grubu ve yatak üretim malzemeleri, üretim alet, ekipmanları ve döşemelik kumaşlar sergilenecek. 

İnovasyonu, uluslararası bağlantıları ve hedef pazarları bir araya getirme misyonu ile bilinen bu prestijli fuar, çeyrek asırlık geçmişiyle mobilya ve ahşap endüstrisindeki profesyoneller için önde gelen bir etkinlik olarak organize edilmeye devam ediyor. Üreticiler, tedarikçiler, tasarımcılar, mimarlar ve sektör uzmanları için dinamik bir buluşma noktası olarak hizmet veren etkinlik, en son trendleri keşfetmek, bilgi alışverişinde bulunmak ve değerli ortaklıklar kurmak için eşsiz bir fırsat sunuyor.

Global çapta yeni iş bağlantıları için doğru adres

Bu yılki fuar, en yeni ürün, hizmet ve çözümleri sergileyen geniş katılımcı portföyüyle şimdiye kadarki en kapsamlı ve etkili fuar olmayı hedefliyor. İntermob, mobilya bileşenleri ve aksesuarlarından, makine ve teknolojiye kadar sektör değer zincirinin her halkasını kapsıyor.

Ziyaretçiler fuarda mobilya ve ahşap endüstrisinin geleceğini şekillendiren en yeni tasarımları, malzemeleri ve teknolojileri görebilecek. Katılımcı firmalar başta mobilya endüstrisi olmak üzere sektörün dev firmalarıyla uluslararası bağlantı kurup, kalıcı iş ilişkileri oluşturabilecek. Potansiyel iş birlikleri keşfederek, yeni iş fırsatlarına kapı aralayacak, hedef pazarlarını genişletme şansı yakalayacaklar. 

Yeni girişimlere ilham kaynağı oluşturuyor

RX Tüyap Genel Müdürü Berkan Öner, Cumhuriyetin 100. yılında 25. kez düzenleyecekleri İntermob’un Avrasya’nın en prestijli mobilya yan sanayi fuarı olduğunun altını çizerek, “İntermob, katılımcıların çevre dostu uygulamalarını, malzemelerini ve teknolojilerini bu fuarda sergileyerek, mobilya ve ahşap endüstrisindeki girişimlere ilham kaynağı oluşturuyor. Bu yıl daha fazla ziyaretçi daha fazla firma ve daha geniş ürün grubuyla daha verimli bir fuar dönemi hedefliyoruz” diye konuştu.

Intermob 25. yılında, WoodTech’ten farklı tarihte düzenleniyor

2022’ye kadar eş zamanlı düzenlenen WoodTech ve İntermob fuarları ileriye dönük olarak daha fazla büyümelerine olanak sağlamak ve ziyaretçi beklentilerini daha iyi karşılayabilmek hedefiyle farklı tarihlerde düzenleniyor. Katılımcıların daha büyük metrekarelerle ve daha geniş ürün yelpazesiyle yer alacakları, ziyaretçilerin ise daha fazla firma ve ürüne ulaşabilecekleri Intermob Fuarı 30 Eylül – 3 Ekim 2023 tarihlerinde düzenlenirken, ağaç işleme teknolojilerine ev sahipliği yapacak WoodTech 19-23 Ekim 2023 tarihlerinde ziyaretçileri ile buluşacak. 

TÜYAP Hakkında: Tüyap, Türkiye’nin ilk fuarcılık şirketi olarak 1979’da Bülent Ünal tarafından kuruldu. Türkiye’de fuarcılığın gelişiminin öncüsü olan Tüyap Fuarcılık Grubu kuruluşundan bugüne kadar yurt içinde 1.827, yurt dışında ise 39 ülkede 200 fuar gerçekleştirdi. Geride bıraktığı 42 yılda Tüyap, 127 ülkeden 337 bin 913 firmaya hizmet verdi ve düzenlediği fuarlarda 213 ülkeden 67 milyon 133 bin 226 ziyaretçiyi ağırladı.  Çin, Rusya ve Afrika’da ilk Türk ihraç ürünleri fuarlarını organize eden şirket, halen yılda ortalama 10 yurt dışı fuara Türk milli katılımı organize ediyor. Türkiye’de kendi fuar merkezine sahip tek özel sektör fuarcılık kuruluşu olan Tüyap, profesyonel kadrosu ve 100’ü aşkın meslek örgütü ile uzun vadeli iş birlikleri yaparak, Türkiye’de sahip olduğu ve işlettiği 6 fuar merkezi ve 4 ülkede sahip olduğu uluslararası ofisi ile düzenli ihtisas fuarları gerçekleştiriyor. Yeni dönemde ‘ticaret için önce sağlık’ mottosuyla fuarlarını düzenleyen Tüyap, Türk Standartları Enstitüsü’nün COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı şartlarını yerine getirerek TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazanan ilk fuarcılık şirketi olmanın sorumluluğuyla, dijital olanaklarını da seferber ederek hibrit fuarlar düzenlemeyi sürdürüyor. 

 

Bilgi için: Gökçe Ece Oksay / ÜNİTE Edelman (533) 611 54 82 

gokce.ece@unite.com.trwww.unite.com.tr

 

 

 

yazar

Nesip Uzun-editor yazısı

E-bülten için e-posta bırak