İstanbul Mobilya Fuarı Türkiye’de ilk defa iki fuar merkezinde aynı anda

Mobilya Dekorasyon Dergisi - Mobilya Dekorasyon - Dergi - Yayın - İletişim - Dergi - furniture - wood - design - dizayn - aksesuar - kenarbandı - edgeband - makine -woodworking - woodworkingmachinery

İstanbul Mobilya Fuarı Türkiye’de ilk defa iki fuar merkezinde aynı anda

11-01-2022
İstanbul Mobilya Fuarı Türkiye’de ilk defa iki fuar merkezinde aynı anda
İhracatta 4 milyar dolar sınırını aşmaya hazırlanan mobilya sektörü, 2022’de Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük fuarında bir araya gelecek. 25 - 30 Ocak 2022 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde eş zamanlı olarak düzenlenecek Türk fuarcılık tarihinin en büyük fuarı IIFF 2022 İstanbul Mobilya Fuarı, mobilya sektörünü Türkiye’de ilk kez iki ayrı fuar merkezinde buluşturacak. Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) desteği, Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Mos Fuarcılık A.Ş. iş birliğiyle toplam 25 salonda gerçekleşecek fuara 6 kıtadan olmak üzere 150’den fazla ülkeden on binlerce sektör profesyonelinin katılması bekleniyor.

2019’da dünyada en fazla ihracat yapan ülkeler sıralamasında 6 basamak birden atlayarak dünya 8’incisi olan Türk mobilya sektörü, dünya ticaretinden aldığı payı artırmaya devam ediyor. Yılı 4,3 milyar dolarlık ihracatla kapatmayı hedefleyen mobilya sektörü, 2023’te hedeflediği 6 milyar dolar sınırını aşmak için çalışmalarını soluksuz sürdürüyor. Dünyanın yaklaşık 200 ülkesine Türk mobilyasının gücünü ulaştıran sektör, dünya mobilya sektörünün üretim üssü konumunu da her geçen gün güçlendiriyor.