Haberler

kategorisine ait Haberler

 • İlki geçen yıl gerçekleşen ve yıllar sonra bu yıl ikincisi yapılan fuar Mısır başkenti Kahire’de gerçekleşti. Türkiye’den Türker Fuarcılığın organizasyonunda gerçekleşen fuara Ekin yayın grubu da Furniturk dergileri ile katıldı burada fuar boyunca gerek ziyaretçilere gerekse de katılımcı firmalara dergimizi dağıtarak Türk imalatçılarının tanıtımını yaptı. Fuara yerel firmaların yanında ağırlıklı Türk firmaları olmak üzere pek çok ülkeden üreticiler de katıldı.
  Mobilya yüzey malzemeleri ahşap işleme makineleri ve mobilya aksesuarlarının ağırlıkta olduğu fuarda mobilyanın üretimine konu hemen her ürünü bulmak mümkün. Türkiyeden de sektörün lokomotif firmaları fuardaydı.
  04 Aralık 2018 Salı
  1582
 • Mayıs 2019’da, dünya interzum için tekrar Köln’de buluşacak. interzum, Ahşap ürünleri ve mobilya aksesuarları ile yüzey malzemelerinde yarının yaşam alanlarının tasarımı için bir ilham kaynağıdır. En yenilikçi ürünleri teknik ve materyal yeniliklerle birlikte sunar. Fuardaki ürünlerin çeşitliliği, onu dünyanın en büyük mobilya üretimi ve iç ticaret fuarı haline getiriyor. Bir sonraki fuar için, kendini, iletişimsel algı açısından genellikle akıldan çıkmayan yenilikçi ürünlere ayırıyor. Yapıştırıcılar bu kategoridedir.
  24 Kasım 2018 Cumartesi
  261
 • Üç gün sürecek Design Week tasarım haftasında yaratıcı tasatım çalışmaları sergilenecek pek çok panel ve konferanslarla etkinlik zenginleştirilecek.
  Türkiye’nin en geniş kapsamlı tasarım etkinliği Design Week Turkey, düzenlendiği günden beri tüm yaratıcı endüstrileri, yurt içinden ve yurt dışından 65.000’in üzerinde ziyaretçiyle bir araya getirdi.
  Design Week Turkey, ülkemizin tasarım kimliğinin ve bu kapsamda gelişebilecek olan ekonomik başarısının, tasarım ve endüstri entegrasyonuyla sağlanabileceği bilincini oluşturmayı en önemli konusu olarak ele alıyor; endüstri temsilcileriyle tasarımcıları bir araya getiriyor ve katma değerli ürünler üretebilmek adına bir buluşma zemini oluşturuyor.
  Yaratıcı ekonomileri güçlendirmeyi, girişimciliği teşvik etmeyi, endüstriler arası iş birlikçi multidisipliner projeler ve titiz tasarım araştırmalarını odağa alan DWT’18 programı, ulusal ve uluslararası paydaşlar tarafından kapsamlı bir planlama ağı ile oluşturuluyor.
  17 Kasım 2018 Cumartesi
  351
 • Kastamonu İtalya, 16-19 Ekim tarihleri arasında İtalya’nın Pordenone kentinde gerçekleştirilen, sektörün en prestijli fuarlarından SICAM Fuarı’nda boy gösterdi. Fuarda İtalya’ya özel geliştirilen koleksiyonla öne çıkan Kastamonu Entegre,Pomposa Tesisleri’nde ham ve melamin kaplı yonga levha üreterek, bu üretimin tamamını İtalya pazarına sunacak.
  07 Kasım 2018 Çarşamba
  4601
 • Dövizdeki hızlı değişkenler ihracatı çok daha önemli hale getirdi.
  07 Kasım 2018 Çarşamba
  3531
 • Köln Messe tarafından gerçekleştirilen ve kendi grubunda en önemli trend ve yeniliklerin sergilendiği fuar olan IMM Mobilya ve İmm Living Kitchen 2019 fuarı 15-21 Ocak tarihleri arasında Almanya Köln kentinde gerçekleşecek.
  Fuarın tanıtımı ve uluslararsı lansmanı için bu yıl da yine değişik ülkelerde tasarım dünyasının önemli merkezlerinde sunumlar ve ziyaretler gerçekleştirildi.
  07 Kasım 2018 Çarşamba
  3392
 • Çin fuarcılık sektöründe bu yıl 42. Gerçekleşen ve gerçekleştiği m2 itibarıyla da dünyanın en büyük alan ve katılımına sahip fuar, bu yıl yine oldukça başarılı ve yeniliklerle dolu bir fuar oldu.
  Her yıl olduğu gibi Ciff fuarları bu yıl da biri 18-21 mart arası diğeri de 28 Mart’ta Mobilya aksesuar malzemeleri ve ofis mobilyaları olmak üzere 2 si Guangzhou’da diğeri de 10-14 Eylül arası Shanghai’de olmak üzere 3 farklı konsepte mobilya fuarı gerçekleştiriyor. Önceki sayılarımızda Mart fuarlarını bizzat yerinde izleyerek dergimizde okurlarımızla paylaştık. Bu yıl gerçekleşen 2018, CIFF önceki yıllara göre kendini pek çok konuda yenilemiş olarak karşımıza çıktı.
  07 Kasım 2018 Çarşamba
  467
 • Döviz kurlarındaki düşüş sürerken, TL’ye bir destek de Hafele Türkiye’den destek geldi. Tüm ürünlerinde yüzde 15 indirim kararı alan Hafele’nin Türkiye ve Bölgesi İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, "Suların durulmaya başladığı günlere geldik. Şimdi ileriye odaklanma vakti" dedi.
  07 Kasım 2018 Çarşamba
  430
 • Uluslararası perspektif ve küresel fırsatlar konulu panelde Türkiye adına Mobilya dergisi İmtiyaz sahibi Nesip Uzun Türk mobilya sektörünü anlattı.
  07 Kasım 2018 Çarşamba
  425
 • Ekin Yayın Grubu dergilerinden İngilizce olarak yayınlanan ve dünyanın önemli fuar ve organizasyonlarında dağıtılan Furniturk dergimiz de 16 - 18 Eylül tarihlerinde Partner fuar organizatörümüz olan TG Expo Uluslararası Fuarcılık tarafından stantta ve fuar alanaında katılımcı ve ziyaretçilere dağıtıldı.
  16 - 18 Eylül tarihlerinde Dubai World Trade Center’da 29. kez gerçekleşen fuar, 3 gün boyunca toplamda 91 farklı ülkeden27,448 ziyaretçi ağırlanırken, 23 ülke pavilyonu fuar alanında yerini aldı.

  İç dekorasyon, mobilya, bahçe mobilyası, ev tekstili, aydınlatma ve tasarım alanlarında dünyanın en büyük ve en geniş katılımlı organizasyonlarından olan Index 2018 ile birlikte Arap ve Orta Doğu ülkelerinde mevcut olan prestijini koruyamaya devam eden Türk firmaları fuarda en çok ilgi görenlerdendi.
  2008 yılında uluslararası fuarcılık sektöründe faaliyet göstermek üzere, kurulan TG EXPO Uluslararası Fuarcılık A.Ş, fuarlarda millî katılım organizasyonları gerçekleştirmede T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan akredite bir şirket olup, işletmelerin ihracat, büyüme, iş geliştirme ve markalaşma süreçlerine, organize ettiği küresel fuarlarla katkıda bulunmaktadır.
  07 Kasım 2018 Çarşamba
  392
 • 16-19 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılan ve italya’nın en önemli Mobilya yüzey malzemeleri ve aksesuarlar fuarı Sicam bu yıl yeni bir salon daha ekleyerek 10 salonda gerçekleşti.
  Yıllar önce Zow Fuarcılık tarafından ilk kez bu tarz özel bir tasarım ve içerik konseptiyle farklı ülkelerde başlayan ve bu gün SICAM fuarcılık eliyle İtalya’da başarıyla sürdürülen özel konseptte bir fuar olan Sicam 10. Yılında yine başarılı bir performans gerçekleştirdi.
  Kendi konseptinde dünyada da tek fuar olan Sicam bu yıl başta Avrupa olmak üzere dünyanın hemen her yerinden katılımcı aldı önemli bir ziyaretçiyi ağırladı.
  25 Ekim 2018 Perşembe
  585